Page 13 - Chytrý zpravodaj - Dačice 05 2022
P. 13

Zprávy ze ZŠ dačice, Boženy Němcové

Odhalení sochy Život v kostce                       ců. Již od prvních zápasů bylo jasné, že turnaj je kvalitně obsazen
           Základní škola Boženy Němcové byla jednou z devíti škol, které   a  mezi účastníky není vyložený outsider.  Všechny  zápasy byly
          se podílely na akci 3Dění s tématem Život v kostce. Projekt, který   vyrovnané a k vidění bylo plno nádherných výměn. Soutěživost
          odstartoval už loni na podzim zadáním výtvarné soutěže o nejpo-  a chuť po vítězství byly cítit z každého hráče, ale celý turnaj se nesl
          vedenější návrh sochy a pokračoval sběrem plastových lahví a ná-  ve znamení fair play. Žáci byli rozlosováni do čtyř skupin, ze kterých
          sledně tiskem na 3D tiskárnách, byl dovršen 1. dubna slavnostním   se následně postupovalo do vyřazovacích bojů. Nejlépe si v turna-
          odhalením sochy zpracované dle vítězného návrhu. Při příležitosti   ji vedl Daniel Kára, který v něm nenašel přemožitele. Na druhém
          odhalení sochy byla dětem z naší školy předána dvě čestná uznání:   místě skončil Vojtěch Holomý a třetí pozici bral Lukáš Henzl, který
          za účast na 3D tisku a osmé třídě za pomoc při instalaci výstavy   v těsném souboji o bronz porazil Jana Křížka.
          soutěžních prací v prostorách Infocentra Dačice.     O  týden  později  ve  středu  30.  3.  2022  se  konalo  pokračování
                                             Marie Nesnídalová  turnaje ve stolním tenise. Tentokrát byli v hlavní roli žáci šestých
                                                              a sedmých ročníků. Samostatnou pětičlennou kategorii pak tvořily
                                                              dívky z celého 2. stupně, které se utkaly každá s každou.
                                                               Při turnaji mladších chlapců byli žáci rozděleni do tří skupin.
                                                              přemožitelku a brala zasloužené první místo. Stříbrná skončila
                                                              Adéla Beránková a na třetím místě se umístila Nela Musilová.
                                                               Všem účastníkům patří velký potlesk za jejich výkony.
                                                                                                      Pavel Stejskal
                                                              Velikonoční turnaj
         Zápis dětí do 1. ročníku ZŠ                           Středeční dopoledne před Velikonocemi patřilo sportu a pohy-
           Pátek 8. dubna 2022 se stal pro mnoho dětí dnem předznamená-               bu. Konal se totiž Velikonoční tur-
         vajícím jim velkou změnu. Přišly totiž k zápisu do 1. ročníku základ-        naj v přehazované. Zúčastnily se
         ní školy. Na naši školu bylo celkem přijato 47 nových žáků a 8 žáků          ho třetí až páté třídy z 1. stupně.
         bude mít odklad.                                                             Celkem 6 smíšených družstev.
           Velmi se těšíme, až se v září s budoucími prvňáčky v naší škole              Kromě přehazované si účastní-
         setkáme.                                                                     ci krátili volnou chvíli mezi zápa-
         Krásné výsledky v zeměpisné olympiádě                                        sy pingpongem, hodem na koš
           V měsíci březnu se žáci 2. stupně zúčastnili okresního kola ze-            nebo vybíjenou. Vítězi turnaje se
         měpisné olympiády. Největšího úspěchu dosáhla Nela Štěpánová                 stali žáci z V. A, druhé místo obsa-
         ze VII. A, která skončila na 3. místě a postoupila do krajského kola.        dila IV. B a třetí příčka patří V. B.
           Tam v konkurenci 31 soutěžících nakonec Nela v online testu                  Vítězové byli odměněni diplo-
         vybojovala 13. místo, ale bodové odstupy od vyšších příček byly              my a cenami. Všichni si nakonec
         opravdu minimální.                                   odnesli sladkou odměnu. Akci podpořilo Občanské sdružení při
           Neztratili se ani ostatní žáci, kteří reprezentovali naši školu    naší základní škole. Děkujeme.
         v okresním kole. V kategorii A skončil Jiří Hudínek z VI. B těsně na        Jitka Chvátalová a Jana Chvojsíková
         4. místě. Postup do krajského kola unikl v kategorii C také čtvrté-
         mu Michalu Andělovi z IX. A. Hned za ním skončil na 5. místě Jan
         Němec z 8. ročníku. Dalšími soutěžícími byli ještě Jakub Bezchleba    NA KOLE DĚTEM
         (VII. A, kategorie B), Eliška Tříletá a Tomáš Lajtkep (oba VI. A, kate-  s Josefem Zimovčákem … u hranic bez hranic
         gorie A).                                                 Přidej se k nám! V sobotu 21. května 2022 v Dačicích
           Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci naší školy
         a Nele gratulujeme k úspěchu.                                     10:00 h  slavnostní  start  pelotonu  z  Palacké-
                                                Bohumil Šuhaj              ho nám. v Dačicích se starostou města Karlem
          Škola v pohybu                                                   Macků a místostarostkou Kateřinou Markovou
           Poslední březnový týden se hodiny tělesné výchovy dětem na      16:30 h  dojezd pelotonu opět na Palackého
         1. stupni proměnily v neobvyklý sportovní zážitek, protože roli vy-  nám. v Dačicích
         učujícího převzal mládežnický trenér pan Michal Krtek.  Pojede s  námi i Světlana Nálepko-
           Hravou a zábavnou formou zapojil na celých 45 minut všechny   vá. Budeme rádi, když se nenechá-
         děti do sportovních aktivit plných radosti, nadšení z pohybu a vzá-  te odradit celkovou délkou trasy
         jemného soutěžení.                                   a zúčastníte se alespoň některé její
           Mockrát děkujeme a s nedočkavostí se těšíme na pokračování!  části. Jaký úsek zvolíte, záleží jen na
                                             Vyučující 1. stupně  vás. Výtěžek z  akce bude věnován
         Turnaj ve stolním tenise                             nadačnímu fondu Na kole dětem na
           Dvě březnové středy se na naší škole nesly v duchu turnaje ve   podporu onkologicky nemocných dětí.
         stolním tenise. První středu – 23. 3. 2022 – se konala první část tur-  Registrace a další informace na