Page 15 - Chytrý zpravodaj - Prusinovice 01/2022
P. 15

Dračí smyčka - Dřevohostice 26. února  Žáci se také zapojili do literární a výtvarné soutěže „Požární ochrana očima dětí a mládeže“.
 Jedná se o terénní závod 8,5 km, který vede přes polní a lesní cesty, prostě opravdový terén   Kde mohli napsat nebo namalovat obrázek o hasičích a lidech, kterým hasiči pomáhají. Vybrané
 pro opravdové sportovní srdcaře. Tento závod si nenechali "uběhnout" naši členové Jarda Kopřiva,   práce byly zaslány do okresního kola.
 Václav a Libor Pumprla, kteří předvedli opět profi sportovní výkony.  V pátek 18. února se uskutečnil celoškolní projekt „Olympijský den“. Barvy olympijských kruhů
        se rozdělily mezi třídy a žáci přišli oblečení v dané barvě. Nejprve starší žáci zpracovali informace
 Skitour JeLyMan  o olympijských hrách, mladší žáci vymysleli maskoty. Poté se soutěžilo ve třech disciplínách -
 27. 3. se konaly závody v bílé stopě, zde náš team reprezentoval Petr Musil, který na 22 km   hokeji, biatlonu a curlingu.
 trati, vybojoval v čase 2:28:53 první místo v kategorii nad 100kg.  Žáci naší školy se také účastní Sazka Olympijského víceboje. Plní se osm sportovních disciplín,
        dvakrát za školní rok, aby se zjistilo, v čem se děti zlepšily. Soutěží v hlubokém předklonu, běhu do
 Rohálovská 10  „T“, zkrácené sedy – lehy, postoji čápa, sprintu na 60 metrů, Zátopkově běhu na 500 metrů, skoku
 5. března se uskutečnil neuvěřitelný již 29. ročník Rohálovské 10, naši členové se pěkně vyšvihli   z místa a hodu basketbalovým míčem. Díky natočeným videím na stránkách soutěže se soutěžící
 svými výkony. Absolutní vítěz Rohálova se nestal nikdo jiný než náš favorit a profík Jakub Janda   seznámili s jednotlivými disciplínami a jejich správným provedením a měřením.
 v úžasném čase 36:15. Nejmladším účastníkem Rohálovské 10 byl v neskutečném čase 47:34   Za ZŠ Prusinovice
 vyhlášen třináctiletý Václav Pumprla. Vaškovi utekla medaile ve své kategorii o pouho pouhé 3   Mgr. Martina Ševčíková
 sekundy. A jak dopadly Juniorské závody? Medaile s číslem tři se hrdě houpala na hrudi Radimovi
 Ptáčkovi. O setinu za bronzovou medailí skončili Adélka Ptáčková = 4. místo a Tomík Nedbal = 4.
 místo. Prestižní hlavní závod si nenechali ujít ani Jarda Kopřiva (42:56) a Radek Vrubel (43:20), kteří
 předvedli při závodě nejen super sportovní výkon, ale hlavně společnou teamovou dokonalou
 spolupráci. A pátým závodníkem byl náš lídr Libor Pumprla, který pravidelně reprezentuje náš
 team Rohálov Bike Team na různých závodech.

Rádi bychom Vás pozvali na náš již 3. ročník Rohálovského Bike Orienťáku, který se uskuteční
 11. června (plakát najdete v obrázkové příloze zpravodaje). Čeká na Vás opět plno originálních
 zážitků a ocenění. Přejeme Vám spoustu pohodových tréninků a už se na Vás těšíme, buď na
 startovní čáře, anebo jako fanoušci.
 Za Rohálov!                                                                                                                          Ivana Nedbalová

Činnost TJ Prusinovice
                                       Červený den
 Halový turnaj mladší přípravky v Bystřici p. H. 12. prosince 2021
 K zimní přípravě malých fotbalistů tradičně patří halové turnaje, které v podstatě nahrazují
 pravidelné soutěžní zápasy. Bohužel vzhledem k letošní epidemiologické situaci byla celá řada
 z nich, tak jako v loňském roce, opět zrušena. TJ Prusinovice i v této neklidné koronavirové domě
 však uspořádala turnaj pro ročníky narození 2013 a mladší. Pořadatelům tak patří poděkování za
 organizační zvládnutí turnaje, který se musel konat v takto ztížených podmínkách (turnaj musel
 např. proběhnout bez účasti rodičů a diváků).
 Turnaj se konal v neděli 12. prosince ve sportovní hale Sušil v Bystřici pod Hostýnem a účastnila
 se jej družstva Prusinovic, Chvalčova, Rusavy, Želátovic a Mladcové. V turnaji hraném systémem
 každý s každým byly všechny zápasy velmi vyrovnané a hodně z nich skončilo remízou nebo
 o vítězi rozhodla jediná rozdílová branka. Turnaj s plným bodovým ziskem vyhrálo mužstvo SFK
 Elko Holešov. Kromě celkového prvenství si odvezli i dvě individuální ocenění, kdy byl Radovan
 Chytílek vyhlášen nejlepším střelcem turnaje (10 branek v 5 zápasech) a Jakub Uličník nejlepším
 brankářem turnaje (v 5 zápasech pouze 3 obdržené branky). Na druhém a třetím místě skončila
 družstva pořádajících Prusinovic, která měla ve svém středu nejlepšího hráče turnaje Matouše