Page 13 - Chytrý zpravodaj - Slavičín 06/2022
P. 13

Kuželkářský klub Slavičín – Mistrovství ČR NERE                            Není tak třeba dodávat, že tlak na to, aby docíli-
                                                                                  li kvalitních výkonů, byl vysoký.
        V minulém čísle zpravodaje jsem Vás infor-  ziříčí. V  kvalifi kaci  skončil Karel na  8. místě  Na  programu  kontrolního startu  byly  dvě
       moval, že letošního Mistrovství  ČR neregis-  s krásným výsledkem 610 poražených kuželek  stodvacítky – jedna v sobotu a jedna v nedě-
       trovaných hráčů se zúčastní P-team, který se   na 120 hodů a postoupil do fi nále. Do nedělní-  li. Během sobotního odpoledne trenéři prověři-

umístil v  minulé sezoně amatérské soutěže   ho finále postoupilo 24 nejlepších seniorů, Ka-  li možné kombinace tandemů, a to jak smíše-
       CAMOLIGA na druhém místě.            rel Kabela se umístil na 17. místě. Gratulujeme!  ných, tak tandemů juniorek a tandemů juniorů.
        Kvalifi kace  proběhla 14. května v  Mistříně   Mistrovství ČR jednotlivců – muži  V sobotu docílili nejvyšších výkonů mezi juniory
       a našemu P-teamu chyběly tři kuželky na po-  MZK kategorii mužů vyhrál v lednu, dovolím  slavičínský odchovanec Tomáš Juřík a Petr Va-

stup do finále! Umístili se na 7. místě, ze čtrnác-  si říct, slavičínský odchovanec Rostislav Gorec-  něk shodnými výkony 613 kuželek. Tomáš byl

ti družstev postupovalo do finále šest družstev.   ký. Ve fi nále ČR ve Valašském Meziříčí se Ros-  nominován na Mistrovství světa, které proběh-
       Děkujeme hráčům P-teamu za  reprezentaci   ťa umístil na krásném 3. místě s výkonem 663  lo ve dnech 13. až 23. května v Estonsku! To-
       slavičínského kuželkářského sportu a za repre-  poražených kuželek! Třetí nejlepší v republice!  máši nádhera! Gratulujeme!
       zentaci našeho města.                Gratulujeme!                           Na  konec mně dovolte malé  povzdechnu-
       Mistrovství ČR jednotlivců – senioři  Výsledky kontrolního startu U23      tí: Slavičín by si už opravdu zasloužil čtyřdrá-
        V  únorovém  čísle zpravodaje  jsem Vás in-  O  víkendu 22. – 24. dubna měla  juniorská  hovou kuželnu. Věřím tomu, že mnozí vynika-
       formoval o  výsledcích Mistrovství Zlínského   reprezentace příležitost zabojovat o nominaci  jící slavičínští odchovanci, vynikající kuželkáři,
       kraje  (MZK) jednotlivců, které proběhlo v  led-  na blížící se Mistrovství světa v Estonsku.  by se vrátili reprezentovat Slavičín a  pomohli
       nu 2022. V kategorii seniorů tam skončil na 5.   Kontrolní start v Rokycanech 22. – 24. dubna  by posunout tento sport ve Slavičíně na ligovou
       místě náš hráč Karel Kabela, shodou okolnos-  byl pro juniorskou reprezentaci poslední příleži-  úroveň mezi špičku v České republice.
       tí se nakonec dostal do fi nále ČR, které proběh-  tostí, jak přesvědčit trenéry o tom, že právě oni  Ing. Rudolf Fojtík, Kuželkářský klub Slavičín
       lo ve dnech 7. a 8. května ve Valašském Me-  mají reprezentovat Česko na mistrovství světa.
       Úspěchy slavičínského kuželkáře Tomáše Juříka

Jsou sporty, které nemají pozornost médií   120 hodů sdružených
       ani širokého společenského prostoru. Nicméně   V roce 2018 na Mistrovství ČR dorostu v Čes-
       aspoň rekreačně mu propadlo hodně lidí. Tako-  kých Velenicích se stal mistr ČR ve sprintu
       vým sportem jsou například kuželky. Asi neví-  V roce 2019 se umístil na 3. místě nominace
       te, že mezi námi žije člověk, kterému se kužel-  Zlínského kraje na mistrovství ČR v kategorii ju-
       ky staly srdcovkou a zanechal výraznou stopu   niorů, mistrovství ČR se nezúčastnil z důvodů
       v kuželkářském sportu. Tomáš Juřík.   přijímacích zkoušek na vysokou školu
        Jako žák se začal věnovat kuželkám na sla-  V roce 2020 a 2021 konání Mistrovství ČR ju-
       vičínské kuželně pod vedením skvělého člově-  niorů přerušil Covid
       ka, pana Miroslava Hory. Po jeho úmrtí přestou-  V roce 2022 vyhrál nominaci Zlínského kra-
       pil do tréninkové skupiny pana Petra Kudláčka   je na MČ v kategorii juniorů, na MČ se umístil
       v Luhačovicích. Zde se stal členem týmu, kte-  na 2. místě ve fi nále v kategorii 120 hodů sdru-
       rý hrál soutěž Interligy. A rozhodující úspěchy  žených a stal se mistrem ČR v kombinaci. Pro
       Toma:                                vysvětlenou v sobotu se hrála kvalifi kace 120
        V  16 letech v  roce 2016 se na  Mistrovství   hs a v neděli finále 120 hs. V součtu byl Tom  prezentací Německa.

ČR dorostu ve Vrchlabí se umístil na 2. místě   nejlepší.                   Když budete číst tyto řádky, budou už výsled-
       v kategorii 120 hodů sdružených a na 3. mís-  Tomáš byl nominovaný do reprezentace ČR  ky uvedených turnajů známy. Nicméně ať to do-
       tě ve sprintu                        na Mistrovství světa, které se uskuteční od 15.  padne jakkoliv, věřím, že za úsilí, se kterým Tom
        V roce 2017 na mistrovství ČR dorostu v Po-  5. 2022 do 21. 5. 2022 Estonsku. Ještě před  na sobě pracuje si zaslouží naše „wow“.
       děbradech se umístil na  3. místě v  kategorii  tímto turnajem proběhne přátelské utkání s re-            ZJ