Page 8 - kn01
P. 8

STRANA 8                                                                                                                    SPORT                                                                KOPŘIVNICKÉ NOVINY – 2. PROSINCE

O body s Karvinou přišli házenkáři v úplném závěru Navzdory potížím se sestavou

HCB Karviná – KH ISMM  tomu, aby domácí nakonec od- 27:27 minutu před koncem Ha- okamžitě trestá. Vyhrál jedno-  florbalisté jasně zvítězili
          Kopřivnice 28:27 (16:14)   cházeli do šatny s dvoubranko- rabiš. Trenér Chrastina si vy- značně ten šťastnější,“ zhodno-
            K a r v i n á  (cab) – K velké  vým vedením.     žádal time-out, jeho svěřenci ale  til utkání kopřivnický trenér  FBC Vikings Kopřivnice –  výhodu ustál také hostující ce-
          senzaci měli nakročeno kopřiv-  Snížit mohl hned v první  útočnou akci nezvládli. Do zá- Aleš Chrastina.   FBK Spartak Hluk 15:7 (5:2,  lek a v 53. min. snížil. Tři mi-
          ničtí házenkáři ve středu 24. li- minutě druhé půle ze sedmi- věrečného hvizdu zbývalo 13 s   Sestava a  branky Kopřiv- 6:3, 4:2)   nuty nato však dokonal hat-
          stopadu, kdy na palubovce lídra  metrového hodu Grizelj, na  a oddechový čas tentokrát žádal   nice:  Žingor, Chalupa – Ježek,   K o p ř i v n i c e  (cab) –  trick Vávra a další trefy ještě
          Strabag Rail extraligy Karviné  Mokroše však nevyzrál. Na  Brůna. V následné akci Doležel   Zima, Jan Gřes 4, Čadra 5/3, Petřík   Netradičně v neděli 28. listo-  přidali Kostelník, pro něhož to
          odehráli předehrávku 12. kola.  druhé straně se vyznamenal  při souboji spadl, čímž nemohl   2/2, Holbein, Polcar, Grizelj 8/2,   padu odehráli kopřivničtí flor-  byla již pátá branka v utkání,
                                                                                                                                         a  Kubátko. Šestnáct sekund
          Ještě dvě minuty před koncem  opět skvěle chytající Žingor,  bránit Soláka a  ten střelou   Adamovic, Doležel, Brito Benítez,   balisté další kolo Nár. ligy,   před koncem hosté jen kosme-
          utkání vedli o dvě branky, aspoň  a tak poprvé skóroval až ve 34.  z 10 m tři sekundy před koncem   Musálek 1, Hanus 4, Bukovský;   konkrétně dvanácté, v němž   ticky upravili skóre na koneč-
                                                                                      sedmimetrové hody: 3/2 – 9/7; vy-
          o bod nakonec přišli tři sekundy  min. Čadra. Po jeho trefě o čtyři  rozhodl o vítězství Baníku.   loučení: 3:3.   hostili tabulkového souseda   ných 15:7.
          před vypršením času.     minuty později se pak Kopřiv-  „Karvinou jsme hodně po-                      Hluk. Ačkoliv zpřísnění proti-  Hned v pondělí dohrávala
            Od začátku zápasu to byla  nice dostala po delší době znovu  trápili. Zahráli jsme dobrý zápas   Strabag Rail extraliga po 12. kole   pandemických opatření, kdy   Kopřivnice odložené 7. kolo

přetahovaná o skóre. Nejprve  do vedení, ale Karviná opět  a podali koncentrovaný výkon.     1. Karviná         12   11    0      1   363:306 22   k  utkání mohou nastoupit   proti Hranicím, v němž ale

se dostala do vedení Kopřiv- kontrovala. Ve 43. min. Solák  Zejména ve druhém poločase     2. Plzeň             11     9    0      2   369:284 18   pouze očkovaní hráči nebo ti,   prohrála 6:8, vzhledem k do-

nice, v 5. min. skóre otočil So- obracel na 21:20. Na začátku  jsme dokázali rozpohybovat do-    3. Lovosice        11     8    0      3   353:316 16   co covid prodělali, sestavu Vi- polední uzávěrce tohoto čísla

lák, v polovině prvního polo- závěrečné desetiminutovky do- mácí obranu a  dávali z  toho     4. Zubří             11     8    0      3   325:289 16   kingů dost poznamenalo, si- novin přineseme podrobnější

času ale měl náskok tří branek  stal Kopřivnici do jednogólo- branky. Velká škoda toho zá-    5. N. Veselí        11     8    0      3   320:302 16   tuaci zvládli skvěle. Svého  informace v dalším vydání.

tým Aleše Chrastiny. Další na- vého náskoku Hanus, a v 58.  věru. Tři minuty před koncem     6. KP Brno        12     6    1      5   336:349 13   soupeře na svém hřišti napro-  Branky Kopřivnice: 9. Kos-

vyšování manka už Karviná ne- min. po proměněné sedmičce  jsme vedli o dvě branky a hráli     7. Kopřivnice   12     5    0      7   353:353 10   sto rozstříleli.   telník (Socha), 12. Kostelník (Jiří
                                                                                                                  Do utkání nastoupila Ko- Toman), 15. Kostelník (Herblich),

připustila a také díky dvěma  Petříka to dokonce bylo o dva  přesilovku. Místo toho, aby-    8. Dukla Praha  12     4    2      6   328:331 10   přivnice s juniorským branká-  16. Jan Toman (Holaň), 19. Jiří

trefám do prázdné brány při  góly, navíc domácí Růža dostal  chom vítězství potvrdili, tak     9. HCB Jičín     12     3    0      9   334:366   6   Toman (Opatřil), 23. Kostelník

kopřivnickém oslabení znovu  dvouminutový trest. Naděje  jsme dvakrát inkasovali a v pos-  10. Frýd.-Míst.    10     2    1      7   284:284   5   řem Adamem Strouhalem. Již   (Herblich), 25. Socha (Kostelník),

od začátku byl aktivní přede-
          skóre ve 22. min. otočila. Poté  Karviné udržel v  následném  ledním útoku jsme odevzdali   11. Maloměřice   11     1    0    10   275:366   2   vším Kostelník, který už v 15.   26. Vávra (Opatřil), 30. Michna

si vzal trenér Chrastina odde- útoku Solák a po kopřivnickém  domácím balón. Takové chyby   12. Hranice          11     1    0    10   236:330   2  min. dosáhl hattricku. Hosté   (Jan Toman), 31. Vávra (Opatřil),

chový čas, ani ten ale nezabránil  nezdaru v ofenzivě srovnal na  nemůžete v Karviné dělat, ta je      poté sice využili početní vý-  37. Herblich (Vávra), 47. Herblich
          Volejbalistky uspěly v sobotních zápasech jen zčásti                                                  hodu, ale o 40 s později odpo-  (Vávra), 56. Vávra (Opatřil), 56.
                                                                                                                                         Kostelník (Michna), 59. Kubátko
                                                                                                                věděl Jan Toman. V 19. min.
                                                                                                                                         (Vávra);  sestava Kopřivnice:
            K o p ř i v n i c e  (cab) –                                                                        znovu Hluk snížil na rozdíl   Strouhal (Cochlar) – Kubátko,
         Tělocvičny na ZŠ 17. listopadu                                                                         dvou branek, s rychlou odpo-  Kostelník, Jiří Toman, Socha, Jan
         patří tradičně volejbalu a v so-                                                                       vědí však přispěchal druhý  Toman, Holaň, Jan Monsport,
         botu 27. listopadu byly plně                                                                           z bratrské dvojice Jiří Toman.  Vávra, Opatřil, Ondřej Monsport,
         obsazeny, své zápasy zde hrály                                                                           Svůj  čtvrtý gól vstřelil  Herblich, Michna.
         jak kadetky, tak neplánovaně                                                                           Kostelník ve třetí min. pro-

také mladší žákyně. Kadetky                                                                            střední periody a i když hosté   Nár. liga mužů sk. V po 12. kole

čekal s  družstvem TJ  Sokol                                                                           vzápětí snížili, další minuty     1. Troopers          12  10 1    0   1    98:60    32

Frýdek-Místek B souboj o dru-                                                                          patřily kopřivnickým střelcům.     2. Rožnov           12    7 2    0   3    78:66    25

hou příčku v krajském přeboru                                                                          Postupně se trefili Socha,     3. Třebíč             12    6 1    2   3    71:63    22

sk. B, prohrály však 0:3 a 1:3,                                                                        Vávra, Michna a znovu Vávra     4. Opava             12    6 1    0   5    71:62    20

porážky v jednotlivých setech                                                                          a domácí vedli již 10:3. Hluk     5. Pelhřimov       12    6 1    0   5    57:54    20

však byly velmi těsné. První                                                                           poté dvěma brankami hrozivé     6. Klobouky        11    5 0    2   4    74:61    17

tři týmy po základní časti se                                                                          skóre korigoval, ale střelecký     7. Kopřivnice     12    4 1    2   5    75:71    16

pak utkají s nejlepšími třemi                                                                          účet druhé třetiny uzavřel ve     8. Hranice           12    5 0    0   7    69:76    15

ze sk. A v další fázi soutěže.                                                                         37. min. Herblich.          9. FBK Hluk       12    4 1    1   6    82:102  15

Mladší žákyně měly na                                                                                 Na začátku závěrečné dva-
         programu druhý turnaj MS                                                                               cetiminutovky  Vikingové   10. H. Suchá         12    3 1    1   7    73:78    12

přeboru sk. C. Družstvo Fren-                                                                          ubránili oslabení a poté znovu   11. Ostrava            11    3 1    1   6    62:76    12

štátu kvůli karanténě ne-                                                                              udeřili, na 12:5 zvyšoval ve   12. Svitavy            12    2 0    1   9    47:88      7
         dorazilo, a  tak zbyla trojice                                                                         47. min. Herblich. Početní ne-
         týmů. Kopřivnice s Raškovi-
         cemi prohrála ve dvou vyrov-
         naných setech, nad SVK Nový
         Jičín B však slavila vítězství
         2:1. Ve skupině obsadila nako-
         nec druhé místo a do skupiny  Mladší žačky KV Kopřivnice doma porazily SVK Nový Jičín B, ale prohrály s Raškovicemi,
         B postoupily Raškovice. Starší  a v dalším turnaji budou hrát opět ve skupině C.                     FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ
         žákyně hrály druhý turnaj MS  středu 1. prosince až po uzá- žákyně i  kadetky si vedou  šly nové děti, i když by jich
         přeboru sk. B již v půlce listo- věrce tohoto  čísla novin.  dobře, u starší kategorie nám  mohlo být trochu více,“ do-
         padu, vyhrály 2:1 na sety nad  „S průběhem sezony jsme  ale hodně děvčat i kvůli covi- dává Robert Kundel, trenér
         Bílovcem i Raškovicemi, ale  vcelku spokojeni. U mladších  dové pauze skončilo. Družstvo  KV Kopřivnice, který se na
         kvůli covidu v družstvu Orlové  žaček příliš neřešíme výsledky,  juniorek jsme proto už nedali  přípravě děvčat podílí s man-
         se tento zápas dohrával ve  s volejbalem začínají. Starší  dohromady. Naštěstí nám při- želkou Miroslavou.
          Kopřivničtí hokejisté porazili silné Bobry, na béčko Komety nestačili
          HC ISMM Kopřivnice – HC     Prostřední periodu nezačali  pas dospěl do prodloužení.  mužem v  bráně Andreasem  z první v přesilové hře vymetl  jsme ale po chybě a zbytečném
          Bobři Valašské Meziříčí 2:1p  kopřivničtí hokejisté nejlépe,  V něm měli více ze hry kop- Kubáněm, odjížděli kopřivničtí  růžek Kubáňovy brány.   faulu dostali dva góly. V zá-
          (0:1, 1:0, 0:0 – 1:0)    již po 51 s šli do čtyř, hosté  řivničtí hokejisté a bod navíc  hokejisté v sobotu 27. listo-  V prostřední periodě padl  věru nám chybělo štěstí. Do-
            K o p ř i v n i c e  (cab) –  však početní výhodou pohrdli.  jim v 64. min. vystřelil Vaněk.  padu do Brna, kde je  čekal  jediný gól, Kometu dostal zno- mácí využili na rozdíl od nás
          Ve středu 24. listopadu čekal  Přesilovku ale dostala k dispo- „V dnešním utkání mohly vy- v 19. druholigovém kole duel  vu do vedení proměněným  šance,“ dodal k utkání trenér
          na kopřivnické hokejisty  zici také Kopřivnice a blízko  hrát oba týmy, byla to vyrov- s „béčkem“ Komety. Po čty- samostatným únikem Pigl.  Kofroň.
          v rámci  18. kola těžký soupeř.  k vyrovnání v ní měl Marek,  naná partie. Nás podržel v dů- řech úspěšných zápasech ale  Srovnat stav mohli Krzak   Branky Kopřivnice: 13. Ma-
          Přivítali druhý celek soutěže  který trefil pouze tyč brány Bo- ležitých chvílích brankář Ho-  tentokrát vyšli bodově na-  s Pindelem v úniku dva na jed- rek (Gola, Seidler), 17. Pokorný
          Valašské Meziříčí, s nímž měli  brů, a poté se v samostatném  lík. V prodloužení jsme byli  prázdno.   noho, prvně jmenovaný však  (J. Mach, Pargač), 48. J. Mach
          v  této sezoně vyrovnanou  úniku neprosadil ani Sluštík.  šťastnější. Bobři hráli výborně,   Domácí se dostali do ve-  domácího brankáře nepřeko- (Marek); sestava Kopř.: Kubáň
          bilanci. Po výhře 2:1 v pro- Vyrovnat se přece jen podařilo   o to jsou tyto dva body cen-  dení v osmé minutě, kdy Mo-  nal. Naopak Brňané šli do  (Kučera) –  T. Fojtík, Slavík,
          dloužení ji ale překlopili na  již za rovnovážného stavu   nější,“ těšilo trenéra Kofroně.   krohajského rána z první za-  dvougólového vedení v sedmé  Vacula, Marek, Krzak – Indrst,
          svou stranu.             Matěji Machovi ve 29. min.   Branky Kopřivnice: 29. M.  mířila pod víko Kubáňovy   minutě posledního dějství po  Gola, Vaněk, Seidler, M. Mach,
            Kopřivnice nastoupila do  V  závěru třetiny se začalo  Mach (Vaněk, Vacula), 64. Vaněk  brány. Kopřivnický celek však   trefě Moskala. Již za půl mi- Pindel, J. Mach, Pokorný, Pargač,
          utkání s  Holíkem v  bráně,  hodně vylučovat, nejprve šli  (Seidler); sestava Kopř.: Holík  skóre otočil ve svůj prospěch.   nuty zvonila na druhé straně  F. Fojtík.
                                                                                                                tyč po Golově střele a nakonec
          jemuž kryla záda nová posila  do tří domácí, v posledních se- (Kubáň) – Marek, Krzak, Slavík,  Z tlaku v útočném pásmu se

Andreas Kubáň z Hodonína,  kundách však přesilovku 4 na  Kyselý, Bail, Vacula, T. Fojtík –  ujalo ve 13. min. Markovo   byl zanedlouho přesnější Jakub  II. liga mužů sk. V po 19. kole
                                                                                                                Mach, jenž si v brejku bekhen-
          jenž má zkušenosti i z Poruby  3 hrála Kopřivnice.   Pokorný, J. Mach, Pargač, Vaněk,  nahození od modré  čáry   dovým blafákem vychutnal do-    1. Nový Jičín      21   12  1   1     7  61:69     39
          či Frýdku-Místku. První třetina   V úvodu třetí třetiny do- Sluštík, Seidler, Brodek, Gola, M.  a o čtyři minuty později pro-  mácího brankáře. Kopřivnice     2. Val. Mez.        18     9  2   3     4  71:41     34
          se více povedla hostům, kteří  konce tým Jaroslava Kofroně  Mach, Hrubý, Pindel, Häring, In- kličkoval brněnskou obranou   se snažila o vyrovnání a do-    3. Žďár n. S.       16     9  1   1     5  61:53     30
          sice nevyužili nabídnutou pře- měl k dispozici dvojnásobnou  drst.          Jakub Mach, který sice z le-  stala minutu a půl před závě-    4. Opava             19     7  3   3     6  57:50     30
          silovou hru, ale stupňovaný  početní výhodu a následně i tu  HC Kometa Brno B – HC  vého kruhu poslal puk do  rečnou sirénou k dispozici pře-    5. Kometa B       20     8  1   2     9  62:60     28
          tlak nakonec přetavili v úvodní  klasickou, vedoucí branku  ISMM Kopřivnice 4:3 (2:2,  Slavíčkových betonů, za jeho  silovou hru, ale nedokázala     6. Kopřivnice    19     7  2   1     9  66:63     26
          branku, kterou vstřelil 20 s  z této převahy ale nevytěžil.  1:0, 1:1)      záda jej však dorazil Pokorný.  toho využít a z jihu Moravy    7. Vel. Mez.        19     7  2   1     9  64:74     26
          před přestávkou kapitán Po- Do závěrečné sirény se nepro-  B r n o  (cab) – Pouze se  Do přestávky ale domácí stihli  odjela s  prázdnou. „Utkání    8. Hodonín         18     3  1   1   13  44:76     12
          řický.                   sadil ani jeden celek, a tak zá- dvěma pětkami, ale s novým  vyrovnat, Havlát střelou  bylo vyrovnané, v první třetině
          KOPŘIVNICKÉ NOVINY – Periodický tisk územně-správního celku. Vydává týdně město Kopřivnice, Městský úřad Kopřivnice, IČ: 00298077 – Adresa redakce: Kopřivnické noviny, Štefánikova 1163,
          742 21 Kopřivnice, fax: 556 812 758, schránka elektronické pošty (e-mail): kopr.noviny@koprivnice.cz. Šéfredaktor: Mgr. David Macháček (tel. 556 879 435), redaktoři: Mgr. Dana Hoďáková (tel. 556 879
          441), Mgr. Kristina Čablová (tel. 556 879 442); inzerce: Bc. Kateřina Holubová (tel. 556 879 434). – Redakční uzávěrka ve čtvrtek do l2 hodin, sport v pondělí. – Nevyžádané rukopisy a fotografie se nevracejí,
          příspěvky externích autorů nemusejí být v souladu s názory redakce. – Vychází ve čtvrtek. – Registrace ve smyslu zákona č. 46/2000 Sb., o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně
          některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 302/2000 Sb., MK ČR E 11945. – Tiskne SAMAB PRESS GROUB, a. s. – Cena 7 Kč.