Page 8 - kn39
P. 8

STRANA 8                                                                                                                   SPORT                                                               KOPŘIVNICKÉ NOVINY – 4. LISTOPADU

Kopřivničtí fotbalisté mají další výhru Po pauze florbalisté nestačili na Rožnov

FC Kopřivnice – TJ Sokol Lískovec 3:2 (2:0)  drich.                         1. FBK Sršni Rožnov p. R. – FBC Vikings  v rozmezí 17 s trefili Pícha a Smékal. Kopřiv-
            K o p ř i v n i c e  (cab) – Třetí vítězné utkání    Ač byl Lískovec o jednoho hráče oslaben,  Kopřivnice 5:4 (0:3, 3:0, 2:1)   nice poté ubránila minutu a půl dlouhé dvoj-
          a sedmé v řadě, ve kterém bodovali, si připsali  v 51. min. snížil po rohovém kopu Pitucha.   R o ž n o v   p.   R.  (cab) – Po dvoutýdenní  násobné oslabení a následně si vzala odde-
          kopřivničtí fotbalisté v sobotu 30. října. Na do- Dvougólové vedení vrátil Kopřivnici po faulu  pauze kvůli karanténnímu opatření nastoupili  chový čas. Zkusila hru bez brankáře, v 59.
          mácím trávníku hostili za silného větru v před- na Jana Okřesíka z penalty v 58. min. Ollender,  kopřivničtí florbalisté v sobotu 30. října k os- min. snížil Kostelník, další gól už ale ne-
          posledním kole podzimní části I. B třídy Lí- jenže v 69. min. hosté opět proměnili standardku.  mému kolu Nár. ligy sk. V, v oslabené sestavě  přidala. „V první třetině jsme byli aktivnější,
          skovec, a i když po prvním poločase vedli 2:0,  Další branku ale nepřidali a tři body zůstaly  s hrajícím trenérem Davidem Matúšem však  škoda neproměněných tutovek. Ve druhé i třetí
          nakonec hájili těsnou výhru.          doma. „Kluky jsem upozorňoval, že výhoda jed-  slibný náskok z první třetiny nad Rožnovem  části jsme zbytečnými fauly pustili soupeře
            Vstup do utkání měla Kopřivnice výborný.  noho hráče není taková jako v hokeji. To se po-  pod Radhoštěm neudrželi a zůstali bez bodů.  do hry a darovali mu tři body,“ dodal kopřiv-
          V 5. min. se uvolnil za hostující obranou Kelnar  tvrdilo. Vítězství jsme ale udrželi a teď se mu-  První třetina vyšla Vikingům fantasticky.   nický trenér Libor Fojtík.
                                                                                                                               Branky Kopřivnice: 14. Jan Toman (Kostelník),
          a trefou do šibenice otevřel skóre. O minutu poz- síme připravit na klíčové utkání s Jeseníkem.   Ve 14. min. při přečíslení 2 na 1 poslal míček   15. Križ (Štefánek), 18. Križ (Jan Toman), 59. Kos-
          ději Ollender vyhrál souboj s lískoveckým gól- Máme trochu problémy se sestavou, ale naštěstí   mezi nohy domácího brankáře Jan Toman,   telník (Zátopek); sestava Kopř.: Strakoš – Zátopek,
          manem i obráncem a zvýšil na 2:0. Navíc těsně   se dal dohromady Ollender a Varga už by snad   o minutu později se sám před gólmanem ne-
          před přestávkou se s červenou kartou odporoučel   taky měl být v pořádku,“ doplnil Bedrich.   mýlil Križ, který další únik proměnil v 18.   Kubátko, Kostelník, Jan Toman, Štefánek, D. Matúš,
                                                                                                                            Vávra, Popala, Križ, Michna, Telčer; pořadí Nár.
          ze hřiště hostující Végh. „První poločas byl z naší   Branky Kopřivnice: 5. Kelnar, 6. Ollender, 58.   min. Prostřední dvacetiminutovka ale patřila   ligy sk. V po 8. kole: 1. Troopers 18 b., 2. Třebíč 17
          strany kvalitní. Byli jsme na míči, organizovaní  Ollender (pk); sestava Kopř.: Beňo – Ermis, J. Okře- Sršňům. Ti snížili ve vlastním oslabení, poté    b., 3. Rožnov p. R. 17 b., 4. Klobouky 12 b., 5. Hra-
          a přesní v kombinaci. Až na nastřelenou tyč nás  sík, Marek, Kalich (87. T. Makový), Ollender, Kelnar,  je dostal do kontaktu Chmelař a minutu a půl  nice 12 b., 6. Hluk 12 b., 7. Ostrava 12 b., 8. Pel-
          soupeř moc netlačil,“ byl spokojen s hrou svého  Kudělka (76. Babinec), Gonda, Kocmich, Vrba (81.  před druhou přestávkou srovnal Hegar.   hřimov 11 b., 9. Opava 11 b., 10. Kopř. 8 b., 11. H.
          týmu v první půli kopřivnický trenér Marian Be- Hruška).                       Obrat Rožnov dokonal v 53. min., kdy se  Suchá 7 b., 12. Svitavy 1 b.
          Badmintonisté si v soutěži družstev vedli skvěle                                                           Lubomír Veřmiřovský

V e n d r y n ě ,   K o p -
         ř i v n i c e  (cab) – Badminto-                                                                       koučoval poslední dva duely
         nisté BK Kopřivnice měli kon-                                                                          KH ISMM Kopřivnice – HC Dukla Praha 33:31 (19:15)
         cem října tentokrát na programu                                                                          K o p ř i v n i c e  (cab) – Týden a půl měli kopřivničtí há-
         soutěže družstev. V sobotu 23.                                                                         zenkáři na přípravu na dohrávku 8. extraligového kola s pražskou
         října hrálo žactvo ve Vendryni                                                                         Duklou, kterou hostili ve středu 27. října. A připravili se skvěle,
         druhé a zároveň poslední kolo                                                                          dva body zůstaly na domácí palubovce.
         soutěže smíšených družstev se-                                                                           Kvůli utkání Pražanů v Evropském poháru byl duel posunut
         veromoravské oblasti. V kole                                                                           až na středu. Hosté sice šli na začátku do dvoubrankového vedení,
         prvním na konci září vyhrála                                                                           ale Kopřivnice se záhy dotáhla a vyrovnané skóre s jednogólo-
         Kopřivnice všechna čtyři utkání                                                                        vým náskokem na jedné či druhé straně panovalo až do 15. min.
         a  obdobně si i  přes absenci                                                                          Poté však přišla pětibranková šňůra domácích, na což trenér
         jedné dívky a jednoho chlapce                                                                          Dukly Tonar reagoval oddechovým časem. Zafungoval a hosté
         počínala i tentokrát. Právě kvůli                                                                      se ve 26. min. dostali na dostřel. Závěr poločasu ale patřil opět
         chybějící dívce ztrácela vždy                                                                          kopřivnickému celku, který odcházel do šatny za stavu 19:15.
         na začátku utkání s daným tý-                                                                            Druhá půle sice začala brankou Čadry, poté ovšem následo-
         mem bod. Navzdory tomu kop-                                                                            vala série čtyř tref Pražanů a neproměněná kopřivnická sedmička.
         řivnické družstvo ve složení Ja-                                                                       Ve 37. min. srovnal Krušberský, bylo to však v zápase naposledy,
         kub Raška, Libor Raška,                                                                                kdy se hosté dostali ve skóre tak blízko. Góly především Jana
         Natálie Krajčí a Anna Parga-                                                                           Hanuse a Zdeňka Čadry ve zbývajících minutách nakonec za-
         čová porazilo 5:2 týmy Bad-                                                                            jistily Kopřivnici vítězství 33:31. „Jsme hrozně moc šťastní za
         minton Akademie  Olomouc                                                                               dnešní vítězství už kvůli tomu, že to byl můj poslední domácí
         a TJ Sokol Klimkovice, 5:1 si                                                                          zápas na lavičce. Jsem strašně moc rád, že to kluci odmakali
         poradilo s Ostrava Badminton                                                                           a podařilo se nám vyhrát. Asi třikrát jsme utekli na pět branek,
         klub a 3:3 remizovalo s TJ Or-                                                                         ale nedokázali to zlomit nebo udržet a v těch inkriminovaných
         lová-Lutyně, která by se měla                                                                          chvílích jsme nedali vyložené šance. Dukla se vždy dotáhla
         stát celkovým vítězem soutěže                                                                          a byly to nervy až do konce. Nicméně obrovský klobouk dolů
         (výsledky v době uzávěrky to- Petra Benišová, účastnice nedávného mistrovství Evropy U17, nastoupila za druholigový „A“   všem za výkon a bojovnost, kterou v těch chvílích předvedli
         hoto čísla novin nebyly ofici- tým Kopřivnice ve dvouhrách i ve čtyřhrách.                          FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ  a dali do toho srdíčko,“ zhodnotil utkání Lubomír Veřmiřovský.
                                                                                                                  Sestava a branky Kopřivnice: Žingor – Střelec, Ježek, Zima 3,
         álně potvrzeny). Kopřivnice tak  kého učiliště se konalo první  níků stoprocentní. Poměrem 8:0  bor Tůma, Ondřej Chaloupka,   Jan Gřes 4, Čadra 9/4, Petřík 1, Polcar, Adamovic, Doležel, Brito
         obsadila druhé místo, ale pouze  kolo II. ligy smíšených družstev  porazil družstva SK p.e.m.a.  Tomáš Dostál, Tomasz Men-  Benítez, Musálek 4, Hanus 9, Bukovský 3; sedmimetrové hody: 7/4
         kvůli horší bilanci vyhra- oblasti Severní Morava. Do- Opava a Badminton Akademie  drek,  Anna Slívová, Šárka   – 5/4; vyloučení: 3:4, navíc ČK  Hlinka (Dukla Praha).
         ných/prohraných zápasů.   mácí „A“ tým ve složení Martin  Olomouc B, 7:1 pak zvítězil  Pisařovicová  a   Martina   SKKP Handball Brno – KH ISMM Kopřivnice 34:28 (11:12)
            Zatímco žactvo sezonu  Slíva, Jakub Sagáčik, Peter Va- nad kopřivnickým „béčkem“.  Kejdušová v  dalších dvou   B r n o  (cab) – Pouhé dva dny po náročném utkání s pražskou
         družstev ukončilo, dospělí do  šíček, Marek Václavík, Petra  Kromě prohry se svými oddí- střetnutích úspěšní a 6:2 pora- Duklou odehráli kopřivničtí házenkáři další extraligové kolo.
         ní v sobotu 30. října vstoupili.  Benišová a Eliška Kelnarová  lovými kolegy pak byli hráči  zili jak TJ Sokol Klimkovice C,  V pátek 29. října nastoupili před televizními kamerami v brněnské
         Ve sportovní hale kopřivnic- byl jako jediný ze všech účast- „B“ družstva Jan Buček, Dali- tak i SK Badminton Přerov.   hale Vodova proti Královu Poli, které doma ještě neprohrálo.
           Hokejisté vyšli naprázdno s Bobry i Kometou                                                          Tuto bilanci si udrželo i po tomto zápase, v němž Kopřivnice
                                                                                                                v závěru fyzicky na svého soupeře nestačila.
                                                                                                                  První poločas nabídl velmi rychlou a pohlednou házenou.
          HC Bobři Valašské  Meziříčí – HC  skóre už ale nezměnila. „Domácí zaslou- 33. min. střelu Buchala od modré čáry te-  V 11. min. dostal kopřivnický celek do dvoubrankového náskoku
          ISMM Kopřivnice 6:1 (2:0, 3:0, 1:1)   ženě vyhráli. V první třetině byli jedno- čoval Škvrně.         Holbein, v dalším průběhu už ale ani jeden tým nevedl více než
            V a l a š s k é   M e z i ř í č í  (cab) –  značně lepší, my ji nezvládli. Krutý je ale   Kopřivnický celek měl skvělý vstup do   o jednu branku. Zásluhou trefy Hanuse ve 27. min. pak tým Lu-
          Zatímco v prvním vzájemném utkání kop- výsledek. Měli jsme mnoho vyložených  závěrečné třetiny, ve 42. min. nejprve snížil   bomíra Veřmiřovského odcházel do šatny s jednogólovou výho-
          řivničtí hokejisté dokázali jednoho z favo- šancí, které nám brankář pochytal,“ mrzelo  Jakub Mach a 15 s po něm vyrovnal z bez-  dou. Zkraje druhé půle domácí skóre otočili a ve 36. min. vedli
          ritů na vítězství ve II. lize Valašské Meziříčí  kopřivnického trenéra Jaroslava Kofroně.  prostřední blízkosti brankáře Komety Gola.   16:14. Po oddechovém čase sice Adamovic dvěma brankami
          porazit, tentokrát tvrdě narazili. V 11. kole,   Branka Kopřivnice: 44. Gola (Pargač, J.  Vedení si však hosté vzali zpět v 52. min.   znovu výsledek překlopil na stranu Kopřivnice, ve 47. min. ještě
          které odehráli ve středu 27. října na ledě  Mach); sestava Kopř.: Šindelka (30. Kučera)  po teči Kadlice a ještě jej navýšili o tři mi-  srovnával, ale poté už měli navrch Brňané, kteří prodloužili svou
          Bobrů, šestkrát inkasovali a zůstali bez  – Krzak, Štěpánek, Bail, Marek, T. Fojtík – In-  nuty později, když kopřivnické obraně ujela   domácí neporazitelnost.
          bodů.                             drst, Häring, Sluštík, Gola, Seidler, Vaněk, Su-  dvojice Havlát–Brabenec. Domácí poté ne-  „Utkání jsme odehráli 40 minut vyrovnaně, proto si myslím,
            Domácí se dostali velmi brzy do ve- chý, M. Mach, Pindel, J. Mach, Pokorný, Par-  využili početní výhodu a Brno pečetilo vý-
          dení. Ve 4. min. se z mezikruží trefil přesně   gač, Brodek.        hru trefou do prázdné brány při kopřivnické   že výsledek je až moc krutý vzhledem k tomu, jak ten zápas vy-
                                                                                                                padal. Neproměnili jsme pár vyložených šancí, Brno to ze spojek
          Jenáček a o dvě minuty později zvyšoval   HC ISMM Kopřivnice – HC Kometa   power-play. „Selháváme v zakončení, pak   rozhodlo z dálky, kde ve druhém poločase měli velmi dobrou
          Křivohlávek. Na druhé straně proti  Brno B 3:6 (1:1, 0:2, 2:3)      uděláme chybu, kterou soupeř trestá. Přesto  úspěšnost. Mrzí mě to, protože jsem se chtěl rozloučit výhrou,
          Slovákovi neuspěli ve 13. min. Seidler a za   K o p ř i v n i c e  (cab) – Po středečním   se zvedneme a podaří se nám vyrovnat, ale  ale výsledek naprosto respektuji,“ dodal k utkání Veřmiřovský,
          necelé dvě minuty ani Štěpánek, po jehož  šestibrankovém přídělu ve Valašském Me-  přijde opět chyba, po které inkasujeme. To  pro něhož bylo poslední v roli trenéra. Ve všech ostatních funk-
          nahození spadl puk těsně před brankovou  ziříčí kopřivničtí hokejisté obdrželi stejný   je už čtvrté utkání, které jsme si nechali  cích ale v klubu bude pokračovat dále. „Už toho bylo na mě
          čáru, obránce jej však vyhodil do bezpečí.  počet gólů také v sobotu 30. října, kdy ve   v závěru utéct. Kometa byla lepší a právem  hodně. Tlak v extralize je velký a je to dennodenní práce. Navíc
          Ve druhé třetině Valaši definitivně rozhodli  12. kole hostili na domácím ledě „béčko“   bere všechny body,“ zlobil se po utkání tre- cítím, že jsem trochu ztratil jiskru, takže si potřebuji od áčka na
          o svém vítězství. Ve 25. min. skórovali do- Komety. Ještě na začátku třetí třetiny sahala   nér Kofroň.   chvíli odpočinout. Na postu trenéra mě střídá Aleš Chrastina,
          konce v oslabení a po dvou slepených bran- Kopřivnice aspoň po bodu, všechny si na-  Branky Kopřivnice: 5. T. Fojtík (Bail,  dlouholetý špičkový extraligový hráč, který pak jako trenér pů-
          kách v polovině utkání střídal Šindelku  konec odvezli Brňané.      Sluštík), 42. J. Mach (Gola), 42. Gola (Pokorný,  sobil několik let i ve Frýdku-Místku,“ odtajnil jméno svého ná-
          v kopřivnické bráně Kučera. Kopřivnice   Hosté se ujali vedení po necelých dvou   Suchý); sestava Kopř.: Kučera (Šindelka) – T.  stupce Veřmiřovský.
          se nadále střelecky trápila, ve 38. min. ne- minutách hry, když se v přečíslení prosadil   Fojtík, Bail, Krzak, Marek, Slavík – Suchý, Po-  Sestava a branky Kopřivnice: Chalupa, Žingor – Střelec 3, Ježek,
          proměnil trestné střílení Brodek.   Pigl. Za tři minuty srovnal v přesilové hře   korný, Pindel, Vaněk, Indrst, M. Mach, Häring,  Zima 3, Jan Gřes, Čadra 7/2, Petřík, Holbein 3, Polcar 2, Adamovic 4,
            Domácí gólman přece jen kapituloval  střelou zápěstím Tomáš Fojtík, následné   J. Mach, Gola, Pargač, Sluštík, Seidler, Urban;  Doležel, Musálek, Hanus 6, Bukovský; sedmimetrové hody: 1/1 –
          ve 44. min., kdy zůstal nepokrytý Gola.  šance domácích hráčů už ale zůstaly ne- pořadí II. ligy sk. V po 12. kole: 1. Nový Jičín  3/2; vyloučení: 8:5; pořadí Strabag Rail extraligy mužů po 9. kole:
          Ani Kučera nakonec nezůstal bez obdržené  proměněné. To hosté byli v prostřední pe- 26 b., 2. Val. Mez. 24 b., 3. Žďár n. S. 20 b., 4.  1. Karviná 18 b., 2. Plzeň 16 b., 3. Zubří 12 b., 4. Lovosice 12 b., 5. N.
          branky, v 54. min. jej překonal Vosátko.  riodě produktivnější. Rovněž v početní vý- Opava 19 b., 5. Vel. Mez. 18 b., 6. Kopř. 15 b.,  Veselí 12 b., 6. Brno 10 b., 7. Kopř. 8 b., 8. Dukla Praha 7 b., 9. Jičín
          Kopřivnice poté ještě hrála přesilovku,  hodě se ve 25. min. prosadil Krejčí a ve  7. Kometa B 14 b., 8. Hodonín 8 b.   4 b., 10. Frýdek-Místek 3 b., 11. Maloměřice 2 b., 12. Hranice 0 b.

KOPŘIVNICKÉ NOVINY – Periodický tisk územně-správního celku. Vydává týdně město Kopřivnice, Městský úřad Kopřivnice, IČ: 00298077 – Adresa redakce: Kopřivnické noviny, Štefánikova 1163,
          742 21 Kopřivnice, fax: 556 812 758, schránka elektronické pošty (e-mail): kopr.noviny@koprivnice.cz. Šéfredaktor: Mgr. David Macháček (tel. 556 879 435), redaktoři: Mgr. Dana Hoďáková (tel. 556 879
          441), Mgr. Kristina Čablová (tel. 556 879 442); inzerce: Bc. Kateřina Holubová (tel. 556 879 434). – Redakční uzávěrka ve čtvrtek do l2 hodin, sport v pondělí. – Nevyžádané rukopisy a fotografie se nevracejí,
          příspěvky externích autorů nemusejí být v souladu s názory redakce. – Vychází ve čtvrtek. – Registrace ve smyslu zákona č. 46/2000 Sb., o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně
          některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 302/2000 Sb., MK ČR E 11945. – Tiskne SAMAB PRESS GROUB, a. s. – Cena 7 Kč.