Page 8 - koprivnice ZP
P. 8

STRANA 8                                                                                                                      SPORT                                                                      KOPŘIVNICKÉ NOVINY – 14. ŘÍJNA

Házenkáři v poločase vedli, přesto Plzni podlehli Florbalisté na domácím hřišti

Talent tým Plzeňského kraje  a náskok si držel po celý první  zhasly. Plzeň nakonec upravila   Sestava a branky Kopřiv-  tentokrát vítězství neoslavili
          – KH ISMM Kopřivnice  poločas. Do šatny odcházel se  skóre na konečných 34:28.   nice: Žingor, Chalupa – Střelec 1,
          34:28 (13:17)            čtyřgólovým vedením. Plzeň-  „Upozorňoval jsem kluky,   Ježek, Jan Gřes 2, Čadra 6/2, Pe-  FBC Vikings Kopřivnice –  kázal skóre změnit. „Utkání
            P l z e ň  (cab) – Bez Do- ští však měli vynikající vstup  že Plzeň má lepší vstup do dru-  třík, Polcar 1, Adamovic 2, Brito   Snipers Třebíč 2:4 (1:1, 0:1,  bylo vyrovnané, ale soupeř
          magoje Grizlje, Filipa Hardta  do druhé půle a sérií čtyř bra- hého poločasu, ať to za-  Benítez 5, Musálek 2, Hanus 8,   1:2)   hrál takticky velice dobře. Naší
          a  Radka Doležela se vydali  nek do 33. min. srovnali. Na  chytíme. Nepodařilo se, zbrkle   Bukovský 1;  sedmimetrové   K o p ř i v n i c e  (cab) –  hře chyběla lepší přechodová
          kopřivničtí házenkáři v neděli  tento vývoj utkání reagoval  jsme zakončovali, Plzeň pře-  hody: 2/1 – 3/2; vyloučení: 2:1.   Kopřivničtí florbalisté nedo- fáze do útoku. Rozhodla větší

10. října do Plzně, kde odehráli  kopřivnický trenér Lubomír  cházela do rychlého protiútoku   Strabag Rail extraliga po 6. kole   kázali v 5. kole Nár. ligy sk.  produktivita soupeře,“ vy-

šesté kolo Strabag Rail extra- Veřmiřovský oddechovým ča- a  přehrávala nás. Potrestala     1. Karviná             6   6    0   0   181:139   12   V, v němž na domácím hřišti  jmenovali příčiny porážky

ligy. Duel byl podobně drama- sem, po němž ale v úniku do- naši netrpělivost. V  závěru     2. Plzeň                 6   5    0   1   206:151   10   hostili v sobotu 9. října Třebíč,  mužstva oba kopřivničtí tre-

tický jako loňské čtvrtfinále  stal domácí po dlouhé době do  jsme pak neproměnili několik     3. Lovosice            6   5    0   1   206:168   10   navázat na vítězství s Pelhři- néři.

play-off, první poločas o čtyři  vedení Vinkelhöfer. O ten sice  šancí a sedmičku. Navíc klu-    4. N. Veselí            6   5    0   1   181:169   10   movem a Horní Suchou, a tři   Branky Kopřivnice: 18. Šte-

branky ovládla Kopřivnice, ale  záhy přišli, ve zbytku utkání  kům došly síly, hráli jsme     5. Zubří                 6   4    0   2   166:147     8   body tentokrát bral soupeř. Po  fánek (Opatřil), 56. Vávra (Opatřil);

drtivým závěrem dva body zís- už jej však nepustili. Naopak  v oslabené sestavě a ještě se     6. KP Brno            6   3    0   3   169:170     6   vyrovnané první třetině o tom  sestava Kopř.: Bartoš – Zátopek,

kal úřadující mistr ČR.   Kopřivnice jen dotahovala, na- zranil Polcar. Soupeř proměnil     7. Dukla Praha      6   2    1   3   157:164     5   rozhodly zbývající dvě.   Kubátko, Kostelník, Socha, Jan
                                                                                                                  Do vedení mohla jít Ko- Toman, Holaň, Štefánek, Vávra,

Na začátku utkání se  posledy srovnával na 27:27 ve  skoro vše a už si to pohlídal,“     8. Kopřivnice       6   2    0   4   171:179     4

dlouho nemohl prosadit ani je- 49. min. Čadra, a rozhodla ná- zdůvodnil prohru Veřmiřov-    9. Frýd.-Míst.        6   1    1   4   170:174     3   přivnice v 10. min., zvonila  Opatřil, Monsport, Herblich, Križ,
                                                                                                                                         Michna, Telčer.
                                                                                                                však pouze branková kon-

den z  celků a  první branka  sledující šňůra pěti plzeňských  ský, který nyní připraví tým na   10. HBC Jičín          6   1    0   5   158:184     2   strukce. O minutu později byli

padla až z  ruky plzeňského  tref. Navíc Čadra neproměnil  důležité utkání s Hranicemi,   11. Maloměřice       6   1    0   5   146:196     2   přesnější hosté, v 18. min. ale   Nár. liga sk. Východ po 5. kole

Stehlíka v šesté minutě. Záhy  za stavu 27:31 sedmičku a veš- jež se odehraje netradičně   12. Hranice              6   0    0   6   117:187     0  vyrovnal ze samostatné akce     1. Troopers          5    4   0    0   1    33:22    12

kopřivnický celek skóre otočil  keré naděje na obrat skóre  v sobotu dopoledne.                       Štefánek. V prostřední periodě     2. Rožnov           5    3   1    0   1    36:30    11

Utkání s Tichou skončilo bezbrankovou remízou                                                         padla jediná branka, do vedení     3. Ostrava           5    3   1    0   1    30:26    11

poslal Snipery Blaha. V závě-
                                                                                                                                           4. Hranice           5    3   0    0   2    32:29      9

FC Kopřivnice – SK Tichá                                                                              rečném dějství hosté defini-    5. Třebíč             5    3   0    0   2    27:25      9

0:0                                                                                                   tivně rozhodli o vítězství. Ve     6. FBK Hluk       5    2   1    1   1    33:32      9

K o p ř i v n i c e  (cab) –                                                                        46. min. trefou pod břevno     7. Kopřivnice     5    2   0    2   1    28:28      8

Utkání Kopřivnice s Tichou,                                                                           zvýšil na 3:1 Dlabač a čtyři     8. Pelhřimov       5    2   0    0   3    27:25      6

tedy fotbalových celků na třetí                                                                       minuty nato skóroval Jahoda.     9. Klobouky        5    2   0    0   3    23:28      6

a čtvrté příčce I. B třídy sk. D,                                                                     V 56. min. sice využili Vikin-  10. Opava              5    1   1    0   3    22:28      5

které se odehrálo na stadionu                                                                         gové zásluhou Vávry přesi-  11. H. Suchá         5    1   0    1   3    26:31      4

Emila Zátopka v sobotu 9. října,                                                                      lovku, ale ani time-out trenérů   12. Svitavy            5    0   0    0   5    21:34      0
          sice nabídlo především v prv-                                                                         Fojtíka s Matúšem již nedo-
          ním poločase rychlou a kombi-                                                                         Fotbalisté FC Vlčovice-Mniší
          nační hru s mnoha šancemi na
          obou stranách, nikdo však ne-
          dokázal překonat skvěle chyta-                                                                         proti Skotnici vydřeli výhru
          jící brankáře obou mužstev.                                                                          FC Vlčovice-Mniší – FK Skot- nepřesnostmi při hře. Štěstěna
            Lépe do zápasu jedenáctého                                                                         nice 2:0 (1:0)            ale dnes byla na naší straně,“
          kola vstoupili hosté, kteří se ne-                                                                      V l č o v i c e  (cab) – Velmi  oddechl si po utkání vedoucí
          ustále tlačili do útoku a vrcho-                                                                     důležité tři body získali vlčo- družstva FC  Vlčovice-Mniší
          lem bylo v 11. min. nastřelení                                                                       vičtí fotbalisté v sobotu 9. října  Petr Jalůvka.
          tyče po přímém kopu z pravé                                                                          na domácím hřišti, kde v 11.   Branky Vlčovic: 35. Štefek,
          strany. „Začátek jsme měli                                                                           kole I. B tř. mužů sk. D porazili  90. Motúz; sestava Vlčovice: Ne-
          špatný, soupeř byl rychlejší, vý-                                                                    Skotnici, tabulkového souseda.  zhoda – D. Harabiš, L. Lichnovský,
          živnější. Nás podržel v klíčo-                                                                          První branka Vlčovic padla  Drozd (46. Světlík), Růžička,
          vých momentech Beňo,“ oko-                                                                           až ve 35. min. z přímého kopu  Chytil, Polášek, R. Jalůvka. J. Ja-
          mentoval úvod duelu kopřiv-                                                                          po faulu na Jiříka. Zahrávající  lůvka, Jiřík, Štefek (46. Motúz).
          nický trenér Marian Bedrich.                                                                         Štefek chtěl míč zakroutit za po-

Postupně se dostali do tempa                                                                         stavenou zeď, střela se o ni však   I. B tř. mužů sk. D po 9 kolech

také kopřivničtí fotbalisté. Ve                                                                      otřela a změnila směr. Gólman     1. Jeseník n. O. 9     8     1     0       33:6     25

24. min. Ollender zatáhl míč po   Jan Ollender minule zařídil pro Kopřivnici vítězství a i tentokrát se dostával do šancí, ani   sice zareagoval, ale míč před     2. St. Jičín         9     5     3     1       24:13   18

straně až skoro k bráně, vrátil   jednou se mu však brankáře Tiché překonat nepodařilo.        FOTO: KRISTINA ČABLOVÁ  ním uskočil a se štěstím zapadl     3. Tichá             9     5     2     2       20:11   17

míč do šestnáctky na nabíhají- peřovy brány. Do přestávky  drich. Nakonec se tak body  méně Beňo se po příchodu tre-  do brány. Dlouho hájili domácí     4. Kopřivnice  9     4     4     1       28:10   16

cího Kudělku, který však byl  ovšem zářil na druhé straně  dělily za bezbrankový výsledek.  néra brankářů Lumíra Peigera   hubené vítězství, byli  častěji     5. Kozlovice     9     5     1     3       25:21   16

u míče později, než by bylo po- kopřivnický gólman Beňo,  „Myslím si, že zápas pře- zlepšuje s  každým zápasem.   pod tlakem a Skotnice si vy-    6. Lískovec       9     5     0     4       28:14   15

třeba k vyslání prudší střely,  který zasahoval nejméně čtyři- vyšoval úroveň I.  B třídy.  Udělal obrovský posun. Také   tvářela množství šancí, přede-    7. Spálov          9     4     1     4       23:14   13

a  navíc byl ještě natěsno  krát proti nebezpečným poku- Z obou stran to bylo taktické,  sourozenci Makoví dnes hráli   vším rychlými průniky do vl-    8. Ostravice      9     3     2     4       24:19   11

bráněn. Gólman míč ztlumil,  sům hostů. Druhý poločas již  se šancemi. My jsme dnes  velmi dobře,“ pochválil hráče   čovické  obrany.  Pojistku     9. Fryčovice      9     3     2     4       14:15   11

ten se už kutálel do brány, na  tolik šancí nenabídl. Oba celky  možná ztratili, ale takové zá- trenér Bedrich.   vítězství nakonec dal domácímu   10. Veřovice        9     2     3     4       11:21     9
          poslední chvíli jej ale stihl spolu  si byly vědomy, že při inkaso- pasy nás posouvají. Mohli jsme   Sestava Kopřivnice: Beňo –   celku v 90. min. Motúz, kterého   11. Mořkov         9     2     2     5       15:25     8

s obráncem polapit. Blízko ke  vání se bude skóre těžko otáčet.  góly dát, mohli jsme je ale i do- Ermis, J. Okřesík, Kalich, Ollender   do brejku vyslal Lichnovský.   12. Skotnice        9     2     2     5       13:31     8

gólu pak měl ve 39. min. Koc- „Nechtěli jsme už moc hru ote- stat. Bez bojovnosti bychom  (83. Hruška), M. Makový, Kelnar,   „Do posledních minut byla   13. Vlčovice       9     2     0     7         9:35    6

mich, ze standardní situace  vírat, na totéž myslel určitě  neuhráli ani ten bod. Brankáři  Kudělka (65. Varga), Gouda, Koc-  Skotnice velice nebezpečná,   14. Tísek             9     1     1     7         8:40     4
          z 18 m ale orazítkoval tyč sou- i soupeř,“ potvrdil trenér Be- dnes byli výborní oba dva. Nic- mich (77. Vrba), T. Makový.   čímž jsme jí pomáhali i našimi
          Kopřivničtí hokejisté doplácí na fauly a v minulém týdnu nebodovali
          HC ISMM Kopřivnice – HK  spoluhráče. Ve 14. min. po na- a dělal méně chyb,“ uznal kop- minutách nakonec znamenal  sovali. Hokejka při teči Prokše  udělali zbytečný faul, inkasovali
          Nový Jičín 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)  hrávce Goly z rohu hřiště srov- řivnický trenér Jaroslav Kofroň.  prohru.   byla na hranici povolené výše.  a pak už bylo málo času na vy-
            K o p ř i v n i c e  (cab) –  nal Pargač a do šaten se odchá-  Branky Kopřivnice: 14. Par-  Kvůli absenci obou kopřiv-  Zkraje závěrečné třetiny  rovnání. Nicméně skvěle za-
          Dvakrát dokázali kopřivničtí  zelo za nerozhodného stavu.  gač (Gola), 51. M. Mach (Pargač);  nických brankářů byl do týmu  Kopřivnice ubránila oslabení,  chytal Bartošák a dal klukům
          hokejisté v přípravě svého ri- Druhá třetina však patřila hos- sestava Kopř.: Šindelka (41. Ku- povolán zanedlouho 18letý Da- Bartošák  následně  chytil  klid ve hře,“ okomentoval ut-
          vala z Nového Jičína porazit,  tům. Ve 28. min. trefil Váňa  čera) – Marek, Krzak, Štěpánek, T.  rek Bartošák chytající za vítko- i trestné střílení Gregara, jeho  kání trenér Kofroň.
          v  ostrém zápase však už ne.  mezírku mezi Šindelkovými be- Fojtík, Bail, Kyselý – Gola, J.  vickou juniorku. V 11. min. se  střelu do šibenice v samostat-  Branky Kopřivnice: 11.
          První derby v této sezoně se  tony, o 26 s později zvýšil na   Mach, Pargač – Pokorný, O. Sluš-  mohl s mužstvem radovat z prv- ném úniku o chvíli později už  Häring (Brodek), 24. Brodek, 52.
          hrálo v šestém kole ve středu 6.  3:1 Kafka a další branku pak   tík, Suchý – Seidler, Pindel, Häring   ního gólu, který v přečíslení po  ale nepokryl. V 52. min. ovšem  Pindel (Brodek); sestava Kopř.:
          října na kopřivnickém ledě  přidal ve 34. min. sekundu po   – Urban, M. Mach, Pěnčík.   spolupráci s Brodkem vstřelil  tečí srovnal po nahození Brodka   Bartošák (Kučera) – Bail, T. Fojtík,
          a o vítězství rozhodli Ďáblové  skončení přesilovky.   SKLH Žďár n.  S.  – HC   Häring. Poté Kopřivnice ubrá- Pindel. Rozhodující branku   Štěpánek, Krzak, Marek, Kyselý –
          třemi góly v prostřední periodě.   Do poslední periody nastou-  ISMM Kopřivnice 4:3 (0:1,   nila oslabení a v poslední mi- vstřelili domácí necelých sedm   Pargač, Häring, Gola, Brodek, Su-
            Utkání mělo náboj nejen  pil v kopřivnické bráně Kučera   2:1, 2:1)       nutě první třetiny nastřelila tyč  minut před závěrečnou sirénou,   chý, Urban, Pindel, Pěnčík, Sluštík,
          z důvodu blízkosti obou měst,  a v 51. min. snížil Matěj Mach,   Ž ď á r   n.   S.  (cab) – Až   za zády domácího brankáře. Ten  kdy Bureš v pětiminutové po-  J. Mach, Indrst.

ale i proto, že v sestavě hostů  třígólové vedení ale vrátil Ďá- do 200 km vzdáleného Žďáru  přece jen kapituloval po pře- četní výhodě procpal puk za   II. liga mužů sk. V po 7. kole

se objevili tři hráči v minulosti  blům v 56. min. v početní vý- nad Sázavou zajížděli v sobotu  stávce, když si nahození Brodka  Bartošákova záda. Závěrečná
          oblékající kopřivnický dres.  hodě Jan Sluštík. „Utkání jsme  9. října kopřivničtí hokejisté,  ve 24. min. srazil za brankovou  power-play Kopřivnice už   1. Nový Jičín      7     5    1   0   1    22:21     17

Kromě Poruby a Gebauera do- si prohráli ve druhé třetině, v níž  body si z Vysočiny ale neod- čáru. Žďáru však trvala odpo- změnu skóre nepřinesla. „Ut-  2. Opava             7     2    2   2   1    18:16     12

šlo na bratrský souboj Ondřeje  soupeř potrestal naši nedůsled- vezli. Rozsáhlá marodka a další  věď pouhou minutu a půl, Ko- kání bylo vyrovnané, možná   3. Vel. Meziříčí  7     4    0   0   3    21:22     12

a  Jana Sluštíkových A  právě  nost. I když jsme se ve třetí tře- příčiny značně zredukovaly se- vářů střelou zápěstím snížil.  jsme byli o trošku lepší a mini-  4. Žďár n. S.       7     3    1   0   3    26:27     11

Gebauer otevřel v 7. min. skóre  tině snažili s výsledkem něco  stavu pro sedmé kolo II. ligy  Následně kopřivničtí hokejisté  málně bod jsme měli uhrát. Bo-  5. Val. Meziříčí  6     2    1   1   2    23:15       9

zápasu, když dorážel puk za  udělat, byl proti nám hostující  sk. V, k tomu se přidalo i množ- neproměnili ani jednu z na sebe  hužel jako každý zápas jsme do-  6. Kopřivnice    7     2    1   1   3    22:22       9

záda Šindelky po neproměně- brankář. Nový Jičín vyhrál za- ství vyloučení, a právě gól v os- navazujících přesilovek, do- platili na nedisciplinovanost.   7. Kometa B       7     2    0   2   3    19:20       8

ném samostatném úniku svého  slouženě. Byl produktivnější  labení inkasovaný v posledních  konce v závěru té druhé inka- Osm minut před koncem jsme   8. Hodonín         6     1    0   0   5    13:21       3
          KOPŘIVNICKÉ NOVINY – Periodický tisk územně-správního celku. Vydává týdně město Kopřivnice, Městský úřad Kopřivnice, IČ: 00298077 – Adresa redakce: Kopřivnické noviny, Štefánikova 1163,
          742 21 Kopřivnice, fax: 556 812 758, schránka elektronické pošty (e-mail): kopr.noviny@koprivnice.cz. Šéfredaktor: Mgr. David Macháček (tel. 556 879 435), redaktoři: Mgr. Dana Hoďáková (tel. 556 879
          441), Mgr. Kristina Čablová (tel. 556 879 442); inzerce: Bc. Kateřina Holubová (tel. 556 879 434). – Redakční uzávěrka ve čtvrtek do l2 hodin, sport v pondělí. – Nevyžádané rukopisy a fotografie se nevracejí,
          příspěvky externích autorů nemusejí být v souladu s názory redakce. – Vychází ve čtvrtek. – Registrace ve smyslu zákona č. 46/2000 Sb., o právech a povinnostech při vydávání periodického tisku a o změně
          některých dalších zákonů, ve znění zákona č. 302/2000 Sb., MK ČR E 11945. – Tiskne SAMAB PRESS GROUB, a. s. – Cena 7 Kč.